Historia

Wioska Granice, obecnie włączona do Ropczyc, od najdawniejszych czasów należała do parafii w tym mieście. Z inicjatywy ks. prałata Józefa Cieśli, proboszcza w Ropczycach, podjęto budowę kościoła filialnego w tej części parafii. W jego imieniu opiekę nad budową sprawowali ropczyccy wikariusze: ks. Krzysztof Pikul, ks. Roman Wrona oraz ks. Janusz Sądel. Dwupoziomową świątynię budowano w latach 1983-1993. Kościół otrzymał tytuł bł. Urszuli Ledóchowskiej. Jest on murowany, tynkowany, pokryty blachą. Dnia 21.08.1999 r. dekretem bpa Kazimierza Górnego, Biskupa Rzeszowskiego, została erygowana samodzielna parafia, wydzielona z parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. mgr Czesław Kubrak, którego Pan powołał do siebie w 46 roku życia, drugim ks. mgr Ryszad Lis, obecnie urząd ten pełni ks. Marek Kędzior.

Terytorium

Terytorium:
Ropczyce: ul. Leśna, Witosa strona lewa do nr 13, strona prawa do nr 16,

Poręby Chechelskie, Borki Chechelskie nr 1-20,

Ogrodnicza nr parzyste od 96, nieparzyste od 53.