czwartek,
18 kwietnia 2024

Powitanie

Po długim okresie oczekiwania i przygotowań gromadzimy się w naszym kościele na modlitwie przy szczególnym znaku Bożej obecności. Są nimi Relikwie naszej patronki Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Św. Urszula Ledóchowska mówiła: „Nic może tak nie przemawia do obojętnych w wierze, do niewierzących, jak widok osoby zawsze pogodnej, promieniującej szczęściem wewnętrznym, uśmiechniętej, choć wiadomo, że niejeden krzyż dźwiga, że niejedna troska ją przygniata.”

To ona uczy nas, że nie potrzeba wielkich czynów, drogich zabiegów, ale uczy, że uśmiechem można okazać miłość do każdego.

Św. Urszula Ledóchowska pozostaje, bowiem dla nas ciągle aktualną Mistrzynią miłości. To z miłości Boga i drugiego człowieka, która ją dogłębnie wypełniała, wyrastała tajemnica jej czarującego uśmiechu.

Zniewalała nim innych - i bliskich, i dalekich, nawet ludzi obcych jej ideowo czy światopoglądowo. Uśmiech, pogodę ducha i dobroć uważała za szczególnie wiarygodne świadectwo więzi z Chrystusem.

Spalała się miłością do Jezusa Chrystusa i ta miłość pozwalała jej kochać każdego człowieka, bez względu na wyznanie, przekonania, pozycję.

Wdzięczni za dar św. Urszuli, za jej życie i posłannictwo z radością przyjmujemy jej Relikwie w naszej wspólnocie parafialnej.

Ufamy, że św. Urszula znajdzie tu serca gotowe każdego dnia stawać przed Tobą Boże, abyśmy wspierani jej orędownictwem umieli tak jak ona odczytywać znaki Twojej woli i odpowiadać na nie żywą wiarą i czynem miłości.  Niech jej wstawiennictwo otwiera wszystkie serca na miłość Ojca, niech dodaje odwagi, byśmy z ufnością powierzali swoje życie Temu, którego Miłosierdzie jest niezgłębione.

Św. Urszulo - radość wypełnia nasze serca, że możemy Cię gościć w znaku Relikwii pośród nas.

Gromadzimy się w duchu wdzięczności za niepojętą miłość Boga do każdego człowieka i za dar, jakim Ty jesteś dla nas.

Witamy Cię. Cieszymy się, że jesteś tu z nami.

Dziś, gdy wstępujesz w progi tej parafii i naszego kościoła bądź pozdrowiona od nas tu wszystkich, od dzieci spragnionych Miłości Bożej.

Niech słowa modlitw popłyną ku Tobie, a Twoja dobroć niech świeci nad naszym życiem. Spójrz na nas Ty, która oddałaś się całkowicie Chrystusowi i bądź nam przewodniczką byśmy tylko kochać i wierzyć potrafili.

Czwartek, III Tydzień Wielkanocny